Českobratrská církev evangelická vyhlašuje sbírku na pomoc Ukrajině ve sborech ČCE

26. 2. 2014

Synodní rada ČCE vyhlásila dobrovolnou sbírku ve sborech na okamžitou pomoc Ukrajině. Zároveň vyčlenila z fondu sociální a charitativní pomoci 200 000,- Kč, které budou odeslány partnerské organizaci v Kyjevě - luterskému sboru Svaté Kateřiny.

Administrací výtěžku této sbírky je pověřena Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci, které spolupracuje s luterským sborem Svaté Kateřiny. Tento sbor, který sídlí v centru Kyjeva, aktivně pomáhá zraněným lidem z Majdanu, poskytuje ošetření, jídlo, pokrývky.

Finanční prostředky ze sbírky v českých evangelických sborech budou určeny zejména na přímou pomoc zraněným a potřebným a také na podporu rodin, jejichž členové zahynuli během střetů nebo byli zraněni.

Doba trvání sbírky je do 20. března 2014.

Detailní informace najdete ve Vyhlášení sbírky ČCE na pomoc Ukrajině.

Foto v textu: Karel Cudlín, Respekt

Úvodní foto: farář luterského sboru Svaté Kateřiny Ralf Haska (http://www.katharina.kiev.ua/DE/index.html)

NAZEV WEBU