Velikonoční pozdrav ředitele Diakonie ČCE

24. 3. 2016

 

Sdílíme své zkušenosti!

11. 2. 2016

Naše benefiční aukce se stala jedním z témat sborníku, který představuje vybrané úspěšné kampaně 11 organizací. Rádi se podělíme o naše zkušenosti a pokud Vás zajímá organizace aukce a jiné fundraisingové kampaně, podívejte se na Všechny kazuistiky.

 

IMG_6552 (resized) 

Sbírka na podporu syrské rodiny

3. 9. 2015

Sbíráme peníze na podporu přesídlení syrské rodiny, manželů se dvěma malými dcerami z Damašku do České Republiky. Více informací si můžete přečíst zde

Hledáme dobrovolníky pro děti

4. 8. 2015

 Hledáme dobrovolníky pro projekt Dobrovolníci v rodinách.

Náplní dobrovolnické činnosti je pomoc dítěti při přípravě do školy, doučování, stanovení režimu dne a zprostředkování vhodně tráveného volného času. Děti vzhledem k náročné rodinné situaci mají závažné překážky zvládat tyto aktivity sami nebo s podporou rodičů.

 

Proběhla vernisáž v Senátu

20. 1. 2015

Dne 20. ledna 2015 proběhla vernisáž výstavy fotografií Karla Cudlína v Senátu Parlamentu České republiky. Expozice nesla název „Život s postižením v Gruzii“. Jednalo se o snímky pořízené v gruzínské organizaci Association for People in Need of Special Care (APNSC) a také z české organizace Diakonie ČCE – Středisko Zvonek. Obě dvě tyto zařízení se snaží o integraci lidí s mentálním postižením do společnosti. Díky zahraniční rozvojové spolupráci České republiky s Gruzií je možné mezi těmito organizacemi navzájem sdílet zkušenosti.

Na slavnostním zahájení pronesl krátkou řeč pan senátor Ing. Josef Táborský, který se stal laskavým gestorem celé události. Po něm měli účastníci možnost slyšet také koordinátorku projektu „Podpora integrace lidí s mentálním postižením v Gruzii“ Mgr. Evu Lacinovou, která se postarala o odborné seznámení publika s tamní problematikou. Dále promluvil pan Alexander Chelidze - zástupce velvyslance Gruzie v ČR a samozřejmě také autor fotografií Karel Cudlín.

Kalendář 2015

3. 12. 2014

Včera došly z tiskárny nové barevné kalendáře našeho střediska na rok 2015. Každý měsíc v roce je věnovaný jednomu projektu střediska.

Kalendáře objednávejte na adrese hrp@diakonie.cz, rádi Vám je zašleme. Jeden kus stojí 100 Kč + poštovné.

Benefiční aukce uměleckých děl

1. 12. 2014

V úterý 25. listopadu 2014 proběhla ve velkém sále Novoměstské radnice v Praze benefiční aukce děl současných českých umělců a designérů. Aukce se zúčastnilo přes třicet hostů a dražitelů a výtěžek aukce dosáhl téměř 83 000 Kč. Vydražené peníze podpoří práci Střediska humanitární a rozvojové pomoci. Děkujeme všem, máme radost a těšíme se za rok na druhý ročník!

 

Středisko humanitární a rozvojové pomoci je finalistou na ocenění Neziskovka roku 2014

17. 10. 2014

Středisko humanitární a rozvojové pomoci - Diakonie ČCE se dostalo s etiopským projektem mezi 15 semifinalistů Neziskovky roku 2014. Podpořte je svým hlasem v soutěži o Cenu veřejnosti. http://www.neziskovkaroku.cz/cena-verejnosti/.

"Rok poté"

16. 10. 2014

Dopisy, poděkování, vzpomínky a podněty těch, kdo na vlastní kůži prožili povodně na začátku léta 2013. Výstavu najdete na chodbě prvního patra budovy Evangelické teologické fakulty v Černé ulici v Praze. Od včerejška.

Pomoc má mnoho tváří - Čtvrtstoletí obnovené Diakonie

13. 10. 2014

V letošním roce si připomínáme čtvrtstoletí obnovené činnosti Diakonie. Po čtyřiceti letech totality a zákazu diakonické služby nastala v roce 1989 mírná změna v přístupu státu vůči církvím (ještě před listopadovou revolucí). Připravená skupina lidí v církvi ochotných vytvářet a pracovat v nově vznikající organizaci uspíšila obnovení diakonické činnosti, k němuž došlo již 1. června 1989. Během následujících 25 let se podařilo vybudovat velkou a silnou organizaci, jejíž pomoc má skutečně mnoho tváří a podob.

  

Novou publikaci, vydanou u příležitosti 25. výročí obnovení diakonické činnosti, si můžete stáhnout v PDF zde...

 

NAZEV WEBU